V médiách: Ako vnímajú mladí ľudia EÚ?

Volebná účasť bola na Slovensku za uplynulé voľby najnižšia v rámci celej Európskej únie (22%). Avšak čo sa týka mladých ľudí vo veku 18 až 24 rokov, tak ich účasť bola len 11%. Preto sa Rada mládeže Slovenska (RmS) v rámci programu Európskeho dialógu s mládežou rozhodla za uplynulých 6 týždňov precestovať celé Slovensko a na školách zorganizovať apolitické diskusie s prvovoličmi o dôležitosti nášho členstva v EÚ, ale aj o potrebe účasti mladých ľudí vo voľbách do Európskeho parlamentu.

SME Domov: Mladí Slováci veria EÚ viac ako vláde. Voliť im bráni aj nedostatok informácií

EÚ sa umiestnila na podobnej úrovni dôvery ako NATO a polícia. Mladí Slováci veria Európskej únii (EÚ) viac než vláde, ale na voľby ich chodí zatiaľ veľmi málo. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre Radu mládeže Slovenska. Celý článok tu.

 

NOVÝ ČAS: Mladí o politike: Prezidentka, vláda či EÚ? Pozrite sa, komu dôverujú najmenej

„Výsledky výskumu jasne ukazujú, že mladí ľudia majú k EÚ pozitívny vzťah a prejavujú vyššiu dôveru v EÚ než vo väčšinu domácich inštitúcií. Teraz je na nás, aby sme im poskytli dostatok informácií a motivovali ich k aktívnejšej účasti na rozhodovacích procesoch,“ uviedol riaditeľ kancelárie Rady mládeže Slovenska Juraj Lizák. Celý článok tu.

 

TREND: Mladí Slováci veria EÚ viac než vláde. Prilákať ich k eurovoľbám ale nie je jednoduché

Rada mládeže Slovenska na základe výsledkov prieskumu v rámci Európskeho dialógu s mládežou zorganizovala turné po slovenských školách. Cieľom bolo viesť apolitické diskusie s prvovoličmi o dôležitosti členstva v EÚ a o potrebe aktívnejšej účasti mladých ľudí na európskych voľbách. Celý článok tu.

 

TA3: Pre mladých je Únia príležitosť. Tri štvrtiny Slovákov vo veku od 15 do 21 rokov hovoria, že je pre nás prospešná

 

Teraz: Prieskum: Mladí veria EÚ viac než vláde, ale

„Naše nedávne turné po školách poukázalo na zvýšený záujem študentov o európske záležitosti. Je kľúčové, aby sme mladých ľudí neustále informovali a zapájali do procesov, ktoré formujú našu spoločnú budúcnosť,“ uzavrel Németh. Celý článok tu.