Príprava na Európsku konferenciu mládeže v Košiciach je už v plnom prúde

Dňa 24.06.2016 sa v Tabačka Kulturfabrik v Košiciach konalo prvé pracovné stretnutie vybraného tímu mladých superdobrovoľníkov na Európsku konferenciu mládeže, ktorá sa bude konať v októbri v rámci Slovenského predsedníctva v Rade EÚ. 

Súčasťou stretnutia bola prezentácia SK PRES a informácie o pripravovanej Európskej konferencii mládeže a štruktúrovanom dialógu, simulačné úlohy, ako by efektívne riešili konkrétne vzniknuté problémy na Konferencii, neformálne aktivity na zoznámenie a teambuilding. V rámci príprav na Konferenciu čakajú vybraný tím v priebehu leta ešte dve odborné víkendové školenia a workshop pre umelcov.
Úlohou superdobrovoľníkov bude pomáhať pri organizačnom a logistickom zabezpečení hladkého priebehu Konferencie a o zachytávanie atmosféry sa postarajú talentovaní fotografi a kameramani.
Výber, prípravu a koordináciu tímu dobrovoľníkov majú na starosti koordinátori z Rady mládeže Prešovského kraja a Rady mládeže Košického kraja v rámci projektu NeuzaTVOR sa! Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.