Buď cool v Považskej Bystrici

Od 27. – 28.júna 2016 sa môžu mladí zo základných a stredných škôl tešiť na zaujímavý PX EXPO a množstvo iných aktivít, ktoré pre nich pripravili organizátori CoolTajneRa. Rada mládeže Trenčianskeho kraja, ktorá bola pozvaná organizátormi CoolTajneRa na toto veľké podujatie pre mladých z Považskej Bystrice a okolia, obohatí program kreatívno – deduktívnymi aktivitami v rámci projektu SK Mládež v SK Pres. Cieľom projektu SK Mládež v SK Pres je zapojiť mladých ľudí do propagácie a zviditeľnenia priorít Predsedníctva SR v Rade Európskej únie (SK PRES) v oblasti mládeže.

V pondelok a utorok začínajú aktivity CoolTajneRa o 8. 30 pred Domom kultúry, ktorých súčasťou je aj PX EXPO s považskobystrickými zamestnávateľmi, hudobnými hosťami a so zástupcami Profesia.sk.

Dva dni plné zaujímavých a originálnych workshopov majú podporiť rozvoj talentu a tvorivého potenciálu mladých ľudí, čo sú hlavné témy Predsedníctva SR v oblasti práce s mládežou. Workshopy budú mať edukatívno – športový charakter a budú prezentované hravou formou.

Nekončí to len workshopmi. Rada mládeže Trenčianskeho kraja chce tento týždeň počas diskusií s mladými ľuďmi o naliehavých otázkach Štruktúrovaného dialógu natočiť video a počas nasledujúcich dvoch mesiacov sa bude venovať propagácií tém Predsedníctva SR. Viac informácií nájdete TU.

Projekt SK Mládež v SK Pres je podporený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.